Cenk Erol Gusto Mimarlık Tekirdağ Röpörtaj

 

+-Vitrifiye seçiminde neleri önemsersiniz? Bu seçimleri yaparken nelere dikkat edersiniz?

Vitrifiye tercihlerimizde  Fonksiyon ile ekonomik koşulları birleştirmeyi , mekana ruh katan ürünleri seçmeyi hedefliyoruz.
 
+-Mekanlar için vazgeçilmez ürünler bunlar. Vitrifiyelerde ürün ve iç mekan ilişkisi nasıl olmalı?
 vitrifiye ürünleri genelde kısa süreli kullanılan mekanlarda yer aldığı için sürpriz aksesuarlar,renk ve doku patlamaları,konsepte uygun ayna ve ışık oyunları için en uygun mekanlardır.iç dekorasyonda pek çok çözümde ihmal edilen ama aslında en vurucu etkiyi yapma fırsatını biz tasarımcılara sunan ürünlerdir.


+-Farklı kesimler ve farklı amaçlar da gözetildiğinde vitrifiyedeki temel amaç ne olmalı sizce? Vitrifiyede işlevsellik mi, estetik mi, nitelik mi öne çıkmalı?

Hijyen alışkanlıklarına uygun temel kural olmalı.Arkasından ille de fark yaratan – dikkat çeken ürünler öne çıkıyor.Kısa sürede deforme olmayan uzun yıllar akmadan kokmadan kullanılacak ürünleri tercih etmeliyiz.Tasarımda ergonaminin en öne çıktığı  ürün grubu olduğunu düşünüyorum.
 

+-Müşterilerinizin ihtiyaçlarını da göz önüne aldığınızda vitrifiye konusunda tam olarak beklenen veya sizlerin bu noktada sunduğu tam olarak nedir?

Genelde karışık,soğuk,telaşlı ve insanı kaçıran banyoları  yaşanır hale getirmemiz bekleniyor.keyifle geçirilen mekanları bütünleyen vitrifiye  ürünleri seçme konusunda destek oluyoruz.ankastre tasarlanmış vitrifiyeler özellikle hijyene önem veren müşterilerimizi çok etkliyor.

Özgeçmiş;

1969 pınarhisar doğumluyum.mimar Sinan güzel sanatlar üniverisitesi mimarlık bölümü mezunuyum.bir süre istanbulda dekorasyon , projeleri ve mimari proje alanlarında çalıştıktan sonra memleketim olan tekirdağda 1995 ten beri mesleğimi yapıyorum.

Telefon : 0282 260 33 00 - 0532 766 09 13     |     Adres : Ertuğrul Mahallesi Orduevi Caddesi Altay Apartmanı 8/C Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ