Cenk Erol / GUSTO MİMARLIK

Mimar Sinan güzel sanatlar akademisi mimarlık bölümünü 1992 yılında bitirdim. Öğrencilik yıllarında  farklı alanlarda hizmet veren ofislerde çalıştım; restorasyon, iç dekorasyon, şantiye deneyimleri edinmek için oldukça verimli bir süreçti. Bu süreçte katıldığımız birçok yarışma ile ödüller kazanıp tasarım konusunda da kendimi geliştirmeye çalıştım. Mezun olduktan sonra da bir süre İstanbul da çalışmaya devam ederken 1995 yılında Tekirdağ ‘da ,memleketimde de çalışma ortamı oluşturdum. Mimari proje ortaklığı ve koleksiyon mobilya gibi… Arkasından ilk serbest mimarlık ofisimi açıp şehrimize ilk hazır mutfak bayiliği(lineadecor) getiren bir şirket ortaklığına girdim. Bu süreçte bosch, Siemens, franke, corion gibi sektöründe isim yapmış firmaların bayiliğini de Tekirdağ a getirmiş olduk.

Arkasından bir dönem regina mutfak bayiliğinin kurulumunda yer aldım. Bu arada mimari projelerde yer alma isteği ağır bastı ve Cenk Erol mimarlık ve tasarım atölyesi adı altında 2009 yılında serbest mimarlık ofisimi tekrar hayata geçirdim.

Amacımız Yaşama dair kullanışlı alanlar tasarlamak, yaşam kalitesini yükselten mekânlar yaratmak. Uyumlu iş ortaklıklarımız sayesinde başarılı işlere imza atmak gurur verici.

İç mimari çözümler ne kadar başarılı olursa tasarladığınız yapı da o denli fonksiyonel olmakta. Mesleğimizin insanlarla en hızlı iletişime girdiğimiz ve sonuca en çabuk ulaştığımız dalı olduğu için iç dekorasyona yöneldim. Herkesin vakit sıkıntısı çektiği bir dönemdeyiz, işlerini tadilatları ile bize verdiklerinde hem sorunsuz iş teslimi almaları hem de kendi zamanlarının kısıtlanmamış olması onları çok rahatlatıyor. Genelde tasarımın ve uygulamanın farklı ekipler ve mimari ofisler tarafından yapılması sorunlar çıkarır. Biz tek elden hazırlamış olduğumuz mimari projelere uygun olarak işlerimizi teslim ediyoruz.

2015 yılından itibaren Gusto mimarlık adı ile hizmet vermeye, hayatlarına dokunduğumuz insanlara keyifli mekanlar düzenlemeye devam ediyoruz.

Gusto mimarlık

Telefon : 0282 260 33 00 - 0532 766 09 13     |     Adres : Ertuğrul Mahallesi Orduevi Caddesi Altay Apartmanı 8/C Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ