Cenk Erol Gusto Mimarlık Tekirdağ Dikey Bahçeler

 

 

 Dikey Bahçe Sistemleri

Sanayileşmeye paralel hızla yükselen binalar yeşile ve doğaya hasret bir toplum haline getirmektedir.Teknoloji insanı her ne kadar geliştirse de yeşilin ve çiçeğin olmadığı bir dünya siyah ve beyaz bir manzaranın rengi kadardır.Gün geçtikçe artan bu özlem yeni peyzaj düzenlemeleri ve bitki seçimleri ile iç- dış mekan tasarımlarında hızla yerini almıştır.Bu yazımda kendi evlerimizde  dahi keyifle uygulayabileceğimiz bazı çözümlere yer vermek istedim.

Artık bahçeler de ayaklandı.Üstelik bakımı çok kolay –hatta uzun yıllar boyunca bakım gerektirmeyen seçeneklerle…

Dikey bahçeler;

       Dikey Bahçe aydınlatmasında kullanılan ampuller güneş ışığının karakteristik ve ışınsal özelliğine en yakın özellikte özel ampullerdir. Yine armatürler de her projeye özel olarak seçilir ve uygulanır. Duvarınız hiç ışık almıyor olsa dahi aydınlatma sistemi kurularak Dikey Bahçeniz sağlıklı yaşatılır.

 

Projesine göre seçilen bitkiler Projenin bölge şartlarına uygun bitkiler olacağından herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Kış dönemi bakım önlemleri çerçevesinde hazırlanan koruyucu solüsyonlar bitkilerinizin rahat bir kış dönemi geçirmesini sağlar.

   

İç ve dış dekorasyon uygulamaları;Otel lobileri, spa merkezleri, havuz duvarları, toplantı odaları, konut projelerinde istinat duvarları, yol kenarları, bina cepheleri…Her türlü yapı için uygun çözümler bulunmakta.

Dikey bahçeler başta doğal yaşama katkı olmak üzere birçok amaca hizmet etmektedir. Kurumsal firmaların çevreci imajını yansıtmasında reklam amaçlı, yeni yapılan binaların LEED sertifikası almasına katkıda bulunma amaçlı, kötü görüntüleri perdeleme amaçlı, tamamen estetik görüntüye sahip olma amaçlı veya hobi amaçlı uygulanmaktadır.

Telefon : 0282 260 33 00 - 0532 766 09 13     |     Adres : Ertuğrul Mahallesi Orduevi Caddesi Altay Apartmanı 8/C Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ