Cenk Erol Gusto Mimarlık Tekirdağ Banyolarınızda Değişim

Banyolarda değişime hazır olun

Banyolar ayna,doku ve ışık oyunları için en uygun mekanlardır.İç dekorasyonda pek çok çözümde ihmal edilen ama aslında en vurucu etkiyi yapma fırsatını biz tasarımcılara sunarlar… Genelde karışık,soğuk,telaşlı ve insanı kaçıran banyoları yaşanır hale getirmek çok kolay olabilir.
Banyolarınızı yenilerken ;
Öncelikle ihitiyaçlarınızı kullanım tecrübelerinize dayanarak belirlemeniz gerekiyor.Banyolardaki büyük yer tutan küvetlerin yerini düz ayak kullanımı olan flat teknelere bırakması,çamaşır makinasının banyo dışında kurutma makinası ile ortak çözüme gidilmesi kullanım tecrübelerinizin sonucu olarak yaygınlaşan tercihler olmuştur.Genelde küçük mekanlar olduğu için açık renkler,çizgili ve doğala özdeş desenler tercih edilmektedir. Renkli aksesuarlar, farklı kesimlerde ve profillerde ayna kullanımı tasarımı destekler.Sizi yansıtan objeler,resimler ile bir anda keyifli bir alana dönecektir banyonuz.
 Depolama amaçlı pratik dolaplar,çekmeceler,ayna arkası gizli raflar hayat kurtarıcı olabilir.Hareketli ve yerden yüksek mobilyalar temizlik için rahatlık sağlayacaktır.
Sektörün lider isimlerinden itimat yapı kurucularından Abdullah Canverdi ile vitrifiye ürünleri ile ilgili detaylı bilgi alıp konuyu irdelemek istedim;

+-Yeni yılda yeni trendler ne olacak,fuarda bizi neler bekleyecek?sektördeki yenilikleri nasıl,hangi kaynaklardan takip edersiniz? -
Yeni yılda yeni trendler seramikte doğal görüntülü ürünlerdir. Mermer desenli , ahşap desenli ve çini desenli ürünler gelecek yılların trendleridir. Fuarda daha fonksiyonel, sade tasarımlı banyolar bekliyoruz.
Yeni trendleri takip edebildiğimiz ilk kaynaklar yurtdışı fuarlarıdır (cersaie-italya, ısh-almanya).


+- Mağazalarınızdaki ürün yelpazenizi anlatır mısınız,hedef kitleniz kimdir,hangi markaları sizde bulabiliriz
- Mağazalarımızda banyoların alt yapısından , kullanılabilir hale gelene kadar olan tüm malzemeler mevcuttur, bunun haricinde bir evin diğer ihtiyaçlarınında çoğunluğu vardır. Isıtma grubu, parke, iç kapı, dış kapı, mutfak, doğaltaş, duvar kağıdı, ankastre cihazlar gibi.
Hedef kitlemiz, evlerini sadece ikamet edilen yerler olarak görmeyen , bir yaşam alanı olarak da gören , bu yaşam alanını keyifli vakit geçirilebilen dekoratif evlere sahip olmaya çalışan, orta ve üst gelire sahip müşteriler.
Markalarımız, vitra , serra , seranit, yurtbay seramik, çamsan parke, teka, orka, creavit, grohe, duravit, geberit, weber, pakplast,panelduş+- 2015 deki hedefleriniz,beklentileriniz,
- perakende pazarındaki satış miktarını arttırmak, perakende hizmetini daha da geliştirmek ve müşteriyi mümkün olduğunca tadilat yapmanın zorluklarından kurtarmak.

 

+-Vitrifiye seçiminde neleri önerirsiniz? Bu seçimleri yaparken nelere dikkat edilmeli?
- Vitrifiye seçiminde, ülkemizde inşaat sektörünün gelişmesiyle , ürünsel olarak ta gelişmeler olmuştur. Çoğu üreticimiz teknolojilerini arttırarak kalitelerini de arttırmıştır. Bu sebeple kalite güvencelerini ön planda tutan firmaların tercih edilmelerinde fayda vardır.

+-Farklı kesimler ve farklı amaçlar da gözetildiğinde vitrifiyedeki temel amaç ne olmalı sizce ?
- Vitrifiyede işlevsellik ile estetik tasarıma paralel olarak yer almalıdır.

+-Müşterilerinizin ihtiyaçlarını da göz önüne aldığınızda vitrifiye konusunda tam olarak beklenen veya sizlerin bu noktada sunduğu tam olarak nedir?
- Kullanım amacına ve yerine göre uygun vitrifiye ürünleri müşterilerimize sunmaya çaba gösteriyoruz. aynı modelde farklı ölçülerde ürünlerde olabiliyor, yada bütçeye göre değişebilen aynı işlevsellikte ürünler de olabiliyor. Bedensel engelli grupları, ve ortak alan vitrifiyeleri gibi özel grup çalışmalarına da yer veriyoruz.


Tasarımın ilk adımı kendini tanımak ve bütçeye uygun ihtiyaçlarını belirlemektir.içinizdeki coşkuyu bastırmadan cesaretle tasarlayacağınız mekanlarınızda sağlıklı günler dilerim.

 

 

Telefon : 0282 260 33 00 - 0532 766 09 13     |     Adres : Ertuğrul Mahallesi Orduevi Caddesi Altay Apartmanı 8/C Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ